Ábris harckocsija

Külső és belső átalakítások ...

Moderátor: navycolt

Re: Ábris harckocsija

HozzászólásSzerző: HÁbris » csüt. nov. 08, 2018 6:39 pm

Kicsit faragtam a tankon megint, a szerszámosládák alatti üregeket alulról befoltoztam műanyag lemezzel, ez megakadályozza a kosz bejutását is,mert ugye a bulldogon van az a két hatalmas rés a torony két oldalán a teknő és a felépítmény találkozásánál.
A faránál a teknő ferde hátuljára belülre raktam egy vastag alu lemezt, amit 6 popszegeccsel rögzítettem.
A szegecsfejek nem is annyira feltűnőek, mint elsőre gondoltam, festés után még jobb lesz, bár még mindig nem találtam meg ezt az olivazöld árnyalatot.
Szintén a faránál a felépítmény ferde hátuljához is akartam merevítést, az is nagyon gyenge pontja.
Hihetetlen módon oda találtam egy kóbor alu küszöb-élvédőt, aminek a törés-szöge pontosan az, mint a felépítményé :) pontosan felfekszik mindkét síkon. Ezt ragasztanám, de nem tudom mivel.
Tényleg, mivel ragasszam? Az uverapid vagy az epokitt jól összefog sztirolt és alut? Az alu ezüst-eloxált, azt feldurvítom majd ragasztás előtt, a sztirolt szintén.
Kép A képet az RcPilot.hu tárolja.
HÁbris
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Válaszok: 57

HozzászólásSzerző: HÁbris » csüt. nov. 08, 2018 7:37 pm

A további tervezett merevítések a teknőn: az orrnál lesz egy hasonló vastag alu lemez, és fontolom, hogy a hosszantiakat kívülre teszem, teljes hosszban, amiket vagy csavarral, vagy szintén szegeccsel rakok fel. Vagy az Ádám által javasolt L-profilt csak belülre, vagy pluszban belülre :-D
A felépítményben tennék a frontpáncél alá, és a motorház rácsai alá, ez még kiforrja magát a fejemben..

A ledvezérlő elektronika rendelésemet önkényesen törölte alibaba, mondván, hogy nem fizettem ki a rendelést :o
ami azért fura, mert egyben rendeltem egy csomó cuccot, és egyben vonta a többivel. Lablók!
HÁbris
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásSzerző: HÁbris » pén. nov. 09, 2018 8:31 am

Tegnap este még találtam 2komponensűt, beragasztottam a küszöböt, ma kiderül, megmarad-e :)
HÁbris
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásSzerző: Rongyosgárda » pén. nov. 09, 2018 8:34 am

HÁbris írta:A további tervezett merevítések a teknőn:!

Szia Ábris!

Ha szabad javasolnom dolgokat, akkor én azt mondanám, hogy elég csak a teknő oldalára merevítést tenni (ld a bulldozerem), hátulra és előre - ha nem kerül semmi nehéz dolog - akkor én nem tennék. Ha csak előre és hátra teszel merevítést, akkor (bár kevésbé) továbbra csavarodni fog továbbra is a teknő. Az L profil tőlem butaság volt, mert nincs derékszögű elem a teknőn (mint pl a párduc-tigris). Alu laposrúd, vagy U profil esetleg.

Vasárnap viszek egy led vezérlőt Békásra, nálam van pót, szombaton csörögj rám pls.
feefirstman [kukac] gmail [pont] com
Rongyosgárda
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 385

HozzászólásSzerző: HÁbris » pén. nov. 09, 2018 12:57 pm

Ádám, köszönöm a segítséget és ötletet és ledvezérlőt!
Az L-profil jó ötlet volt, csak épp kívülre kerül, a lánctalp fölé. Mindenképpen raktam volna hosszanti merevítést, de a kicsikkel akartam kezdeni, a tapasztalatgyűjtés miatt.
Elöl-hátul azért van merevítés, mert amikor megfogom a tankot, érzem, hogy görbül az anyag az ujjaim alatt, és ez mélyen felzaklat, nagyon zavar. Mégiscsak egy páncéltest, ne lehessen már ujjal benyomni :D
HÁbris
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásSzerző: HÁbris » pén. nov. 09, 2018 9:31 pm

Mai haladás:
az egyik oldal hosszanti merevítését kireszeltem 40x20x2mm aluból. Ez a teknő oldalára fekszik majd fel kívülről, ahogy a képeken is, a felső, vízszintes lap a szerszámosládákat tartó sárvédő alá hézagmentesen fekszik majd fel. Az illesztéseknél, ahol a lánctalp beleakadhatna az anyagba, kb 60 fokos szögben lelapoltam a fémet.
Azt hiszem, nem fogom ragasztani, inkább szegecselem vagy csavarozom.
Ha ez kész lesz, további L-profil darabok segítségével az első-hátsó merevítőket összehozom majd a hosszantiakkal.

Mai öröm:
beraktam a piros 390-es motorokat, nyomaték és sebesség rendben van!
A motorok fordulatszámban (sebességben) együtt futnak, de az egyik "keményebben" áll meg, mint a másik..
Az új tengelycsapágy bekerült a helyére, a csapágyházakat lefestettem. Amik azért állnak ilyen hülyén, mert az eredeti furataik, amik a 4.1 kihajtáshoz készültek, egyszerűen nem jók a 2.1 kihajtáshoz, több mm-rel arréb van a tengely, a csapágyházat elfordítva új lyukakat kellett fúrni!

Mai csalódás: a kihajtásokat kihézagoltam, a fogaskerekek oldalait felpolíroztam, rendesen átzsíroztam, és motor nélkül üresen kipróbálva a futásuk egyforma, kicsit sem szorulnak. Működés közben mégis az egyik halk, a másiknak dögletesen szar hangja van. Szóval valamit eltoltam. Csak rájövök majd!
Ráadásul szobában kipróbálva a csillagkeréken félremászott a lánctalp, ilyet még soha nem láttam.
Heuréka! most, gépelés közben beugrik, hogy a vezetőgörgőkbe kövesedett sarat kivésem reggel, hátha az megoldja, talán csak az vitte félre!
HÁbris
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásSzerző: HÁbris » szer. nov. 14, 2018 7:28 pm

Folytatom a merevítések beépítését.
A padlólemezről felszedtem a fenekező ólmokat. Ezt a kétoldalú szivacsos ragasztószalagot csak dícsérni tudom, nagyon jól tartott egy évig, mégis könnyű leszedni nyom nélkül!

Kifaragtam a felesleges öntvényeket, a trimmer és a választó helyét:
üres hely nem marad, súlyt oda:
lyukak foltozására sztirol lemez:
súlynak, merevítésnek 3mm-es vaslemez:
alsó homlokpáncél merevítésnek 3mm-es alu lemez:
totál sufnis leszorítás:
Kép [url=http://www.rcpilot.hu]
Az uverapid nekem nagyon bejött!
A kazánlemezt még nem ragasztottam be, ezen hezeitálok egy kicsit.
Egyik célom az volna, hogy gipsz segítségével 2 lépésben megcsinálom a teknő elejének az öntőformáját, és az ólmokat formára öntöm, majd beragasztom. Akkor viszont nem kell a vaslemez.
Alszom rá egyet :)
Ma megjöttek a 8x5x2,5mm csapágyak, nekiállok keresgélni műszerész esztergára bekéredzkedést, illetve a törött kerekeken kipróbálom Ádám ötletét, hogy dremmellel csinálom meg a helyet a csapágynak a kerékfuratban. Valamiért azt érzem, hogy minimum egy jó oszlopos fúró, de inkább eszterga kéne egy ilyen precíz melóhoz...
HÁbris
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásSzerző: HÁbris » csüt. nov. 15, 2018 9:59 pm

Kireszeltem a homlokpáncél belső merevítését.
Alább látható, ahogy egy lejátszott salgópolcláb-összekötő új, nemesebb szerepet kap.

Előtte:
Utána:
tankbelső kikészítve:
merevítés beigazítva, itt még nincsenek meg a lámpavezetékek furatai:

Merthogy Ádámtól kaptam Márton-napra 4 frankó melegfehér ledet, amiket behekkeltem a lámpaházakba.
Egy játéktank feleslegessé vált antennáját vörösizzásig hevítve lyukasztottam ki a "fél tojásokat" a ledek lábainak, a homlokpáncélt 1mm fúróval, kézzel forgatva lyukasztottam ugyanezért (nincs ilyen kicsi tokmányom):
a szükséges lyukakat nagyon kicsi szigszalag darabokkal kimaszkoltam, hogy azokat ne töltse ki a gyanta, és uverapiddal beragasztottam a lemezt:
a külső oldalra csináltam falécből egy nyomó ellendarabot, hogy egyenletes legyen a nyomás, de a széleken így is kellettek a kis pillanatszorítók:
HÁbris
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Előző

Vissza: Átalakítások