Ábris harckocsija

Külső és belső átalakítások ...

Moderátor: navycolt

Re: Ábris harckocsija

HozzászólásSzerző: TANK-R » csüt. jan. 04, 2018 10:59 am

Szia! Korábbi panaszodra reagálva (láncszakadás) felajánlanék Neked egy Tamiya Pershing láncgarnitúrát és csillagkereket ezeket így együtt föl tudod tenni ez jóval erősebb a sima műanyag láncnál azt hiszem 5000.- forint baráti ár az egészért.
Baráti üdvözlettel: Csaba :smoke
Üdv.TANK-R
"amcsi ócskavasak"
M 41 Bulldog(majdnem kész)
M 47 Patton "A halál 50 órája Tigrise"(épülőben)
TANK-R
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 901

HozzászólásSzerző: Ábris » csüt. jan. 04, 2018 8:35 pm

Megmértem az esc-ket terhelve, mindkettő előre-hátra is 7V-ot produkált 100-as endpoint mellett.
Kiszedtem, szétszedtem a gearboxokat, kitakarítottam, jól összeraktam, egyforma laza járás mellett megszorítottam a csavarokat.
Mivel a műanyag csavarhely furatok a teknőben már kikoptak, átfúrtam őket, a gearbox rögzítést megcsináltam átmenő csavarosra. Visszarakásnál megszorulhatott most a bal oldali, mert a tank most balra húz. A motorok oda kerültek vissza, ahol voltak, azzal az esc-vel, amivel mentek.
Igaz, az endpointokat nem nulláztam fel.
Ja, a tank belsejében nem fért el a motor hátratoló basz, uh maradt ahogy volt.
Ábris
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Válaszok: 41

HozzászólásSzerző: Ábris » szomb. jan. 06, 2018 8:33 am

TANK-R írta:Szia! Korábbi panaszodra reagálva (láncszakadás) felajánlanék Neked egy Tamiya Pershing láncgarnitúrát és csillagkereket ezeket így együtt föl tudod tenni ez jóval erősebb a sima műanyag láncnál azt hiszem 5000.- forint baráti ár az egészért.
Baráti üdvözlettel: Csaba :smoke

Köszönöm szépen, elfogadom a felajánlást!
Hamarosan pü :)
Ábris
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásSzerző: Ábris » pén. jan. 19, 2018 9:47 pm

Megint kicsit alakul a dolog, ha nem is abban a tempóban, ahogy szeretném...
Zoli megcsinálta a futógörgők csapágyazását, egy csapágy fért be kerekenként, remélem bírni fogja a kiképzést.
Két kis esc-vel és a beépített motoros mechanikákkal forog a torony, és működik a löveg emelése-buktatása. Utóbbit szervóval akartam megoldani, de erről végül letettem.
Itt volt egy kis bosszúság, a kínaiaktól kikapcsolható fékes esc-ket rendeltem, persze fix fékeset küldtek. szóval kipróbálni sikerült a dolgot, be is építettem átmenetileg, de a végleges megoldás "sima előre-hátra" üzemmódú esc-vel lesz.
A löveg elsütését is egy ilyen kis esc fogja megoldani, és marad egy csatornám a fény kapcsolására.

Pillanatnyilag a bal stick balra-jobbra a torony balra-jobbra fordulása, a 3állású "C" kapcsoló mozdítja a löveget fel és le, valamint a "D" kapcsoló, amit nyomógombra fogok cserélni, fogja elsütni a löveget.

A hang eléggé hiányzik, még nem tudom, hogy oldom meg, de kialakul az is :)
A harckocsi vezetése nagyon jó, elég precízen lehet vele mozogni gyorsan és lassan (nagyon lassan lehet vele hajtani :D ), nyoma sincs a gyári hl-elektronikával + a 2.1 kihajtással tapasztalható mérgezett egér-mozgásnak!
Egy dolog hiányzik még, a bal joystick középre húzását megvalósító rugós himba, de ez is úton van kínából...
A mai sárdagasztást követő takarítás és utánzsírzás során megállapítottam, hogy az áttételeknek egész elfogadható hangja van, ha a szomszédos fogaskerekek éppen nem egymás széleit darálják :o
más szóval a mostanáig halogatott hézagolást mielőbb meg kell csinálnom.

Fura dolgot tapasztaltam, nem tudom, másnak volt-e ilyen: sokadjára tapasztalom, hogy ha radiátoron szárítom a levett lánctalpat, egyszerűen összemegy. Nem tévedés, legutóbb konkrétan nehéz volt felrakni a szárított, sártalanított lánctalpat, és feszül. Szerintetek ez mi?

Mivel nem vagyok járatos az RC elektronikában, most felteszek néhány hülye kérdést :)
ha a vevő megkapja a tápot egy esc bec-én keresztül, a többi esc vezérlőkábeléből tényleg ki kell csípni a középső (+) eret?
ezt modellboltosok/szervizesek mondták, hogy a bec-ek ne dolgozzanak egymásba...
mi a helyzet az általam is használt mini esc-k esetén, amiből mindjárt 3 is lesz bent, ezek, mivel kismotorokat hajtanak, alig vesznek fel többet, mint egy szervó, amit nem lehet aksira kötni.
Mi a jobb, ha a mini esc-ket mind akksira dugom (igen, kapcsoló után), vagy ha simán a vevőn keresztül kapnak tápot?

Így néz ki a fenéklemez, nem a legszebb, de kiszakadni biztos nem fog:

Kép

A láncfeszítő/vezető görgők új tengelyei:

Kép

Kép

És a rendrakásért kiáltó átmeneti őskáosz :)

Kép
Ábris
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásSzerző: mamut » hétf. jan. 22, 2018 9:19 am

Ábris írta: tényleg ki kell csípni a középső (+) eret?
Mi a jobb, ha a mini esc-ket mind akksira dugom (igen, kapcsoló után), vagy ha simán a vevőn keresztül kapnak tápot?

Jobb elválasztani a középső eret, de nem kell elcsípni, ki tudod húzni a dugóból, és így visszaállítható az eredeti állapot, ha kell később.

Az ESC-t csak az akksira teheted, mert azok a nem vesznek fel tápot a "+" érből (a vevőből).

MÁS: a vevő antennájára ügyelj, hogy ne legyen mellette, a közelében más kábel, vagy fém, mert ettől megbolondulhat a készülék.
mamut
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 266

HozzászólásSzerző: Ábris » hétf. jan. 22, 2018 8:19 pm

mamut írta:
Ábris írta: tényleg ki kell csípni a középső (+) eret?

Jobb elválasztani a középső eret, de nem kell elcsípni, ki tudod húzni a dugóból, és így visszaállítható az eredeti állapot, ha kell később.

Az ESC-t csak az akksira teheted, mert azok a nem vesznek fel tápot a "+" érből (a vevőből).

MÁS: a vevő antennájára ügyelj, hogy ne legyen mellette, a közelében más kábel, vagy fém, mert ettől megbolondulhat a készülék.

Mamut, köszönöm a hozzászólást és a segítséget!

Legközelebb kihúzom a dugóból :) de elsőre nem tudtam kipiszkálni, így elvágtam, de ezt is helyre tudom állítani, ha kellene.

Ezek a kis ESC-k nekem mennek a vevőről is, és mivel nem végeznek nagy áramfelvétellel járó munkát, lehet, hogy így hagyom, nem akarok még nagyobb kábeldzsungelt azon a kis helyen, még nem szántam rá magam az aksitartó kiműtésére.

Az antennát nem tudom jó helyen elvezetni, uh egyenlőre csak a derékszöget tudtam betartani, de vételi hibát még nem tapasztaltam (szerencsére).
Ábris
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásSzerző: Petya Panther » hétf. jan. 22, 2018 8:43 pm

Szia,

az akkutartó kiműtése után meg kell erősítened a kasztnit, mert így veszíteni fog a merevségéből és hajlamosabb lesz csavarodni, ami pl. láncledobáláshoz vezethet.
Petya Panther
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 817

HozzászólásSzerző: Ábris » hétf. jan. 22, 2018 10:08 pm

Petya Panther írta:Szia,

az akkutartó kiműtése után meg kell erősítened a kasztnit, mert így veszíteni fog a merevségéből és hajlamosabb lesz csavarodni, ami pl. láncledobáláshoz vezethet.

Ezt már olvastam több helyen a fórumon, ezért sem kapkodom el a dolgot :D

...játszani is alig van időm, nemhogy belevágjak egy komolyabb faragásba...
Ábris
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásSzerző: Rongyosgárda » pén. feb. 09, 2018 4:31 pm

Ábris írta:komolyabb faragásba...

Helló Kedves Kolléga :D

Nem kell komolyabb faragás. A teknő aljába becsavarozol ebből 1-1 darabot és egész jó eredményt kapsz:

Alu profil "L"

Megcsavargattam kicsit, merevnek látszik. Van nagyobba is, meg U profil is...
feefirstman [kukac] gmail [pont] com
Rongyosgárda
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 359

HozzászólásSzerző: Ábris » hétf. feb. 12, 2018 8:10 pm

Igen, a merevítés még csak menne, de egyúttal megcsinálni 7x csavarozás nélkül nyílóra, de stabilra a két teknő találkozását, az az, amibe nem merek most belevágni.
Meglesz és kész lesz most a hang, meg a többi villamosság, a ledeket kivéve, és egy kicsit békén hagyom...
aztán majd a tamiya lánctalp csere, eztán ez a faragás :)
Ábris
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásSzerző: Ábris » pén. márc. 02, 2018 3:52 pm

Ábris
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásSzerző: Ábris » vas. márc. 04, 2018 11:52 pm

Ábris
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásSzerző: HÁbris » csüt. márc. 29, 2018 9:32 pm

Köszönet VZ1967-nek a pro tengelyekért!
Csak 1db rugós alátétet találtam a kacatjaim között, így egyenlőre loctite biztosítja az 5-ös anyákat.
(Amíg nem áll vissza az Ábris account, addíg HÁbris néven firkálok.)

Kép [url=http://rcpilot.hu/users/4908/30926/b_201803292225502926.jpg] Kép [url=http://www.rcpilot.hu]
HÁbris
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Válaszok: 12

HozzászólásSzerző: HÁbris » hétf. ápr. 02, 2018 9:41 pm

HÁbris
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Válaszok: 12

HozzászólásSzerző: HÁbris » hétf. ápr. 02, 2018 9:52 pm