Yazoo Tigrise

Külső és belső átalakítások ...

Moderátor: vastalicska

Re: Yazoo Tigrise

HozzászólásSzerző: navycolt » kedd nov. 12, 2013 10:16 pm

Jézus... :o :bravo
"Frászt!"
(McAuliffe tábornok, Bastogne, 1944. XII. 22.)

Ta
miya: Pershing, TigerB, ShermanE8, PzIV, PantherG, Leopard 2a6, TigerE, JS-2, Jagdpanther, KV-1, KV-2, JagdPZIV, Sherman M51, M1 Abrams, Tiger E late, M551 Sheridan
Hooben: T-55A
Taigen: T-34/85
navycolt
moderátor
moderátor

Válaszok: 1240

HozzászólásSzerző: Dudurbun » szer. nov. 13, 2013 7:28 am

Azannnnya.... :D :D :bravo :bravo
VsPro Abrams, VsPro Leo 2 A5, VsPro Tiger I, Marui Abrams, HL Abrams és egy fantazy DT-I.
Dudurbun
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 552

HozzászólásSzerző: von Braun » szer. nov. 13, 2013 7:57 am

Nem gyenge. :bravo
von Braun
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 781

HozzászólásSzerző: yazoo » vas. jan. 12, 2014 8:10 pm

Időközben kijavítottam pár hibát, amit Goan éles szeme kiszúrt. :D
A lövegkezelő nyílás körbefutó peremének hiányzó végeit pótoltam, kis papírsablonba műgyantával kiöntöttem.

Kép Kép

A vontatószemeket is elkészítettem az eredetinek megfelelően, körívesre. Mivel használhatóra akartam, ezért nem volt elég csak rájavítani. Kis furatokat készítettem a testbe, amibe dróthurkot dugtam, így a vonószem terhelhető is lesz. Műgyantával felöntöttem, végül formára reszeltem, csiszoltam. Sárgarézből esztergáltam vonócsapot, a fogantyú részét meghajlítva, és egy kis furatot készítettem a biztosító rugónak, ami vékony drót.

Kép Kép Kép Kép

Ha már a hátsó páncélnál jártam, pótoltam az elmaradt hegesztést is.

Kép Kép

(Már gondoltam arra, hogy lehetne készíteni egy "hegesztési térképet" a tigrishez, de akár más harckocsikhoz is, ami az összes varrat szerepelne, hogy ne kerüljön rossz helyre, de ki se maradjon egy alapos feljavításnál.)

Egy láncfeszítő megoldásomat szeretném bemutatni. Bár vizuálisan jobban néz ki egy laza lánctalp, használatkor, egy szűkebb fordulónál ez valószínűleg félrecsúszáshoz, leeséshez, valamilyen hibához vezet. Magam is rájöttem erre, ezért kezdtem hozzá az átalakításhoz. Az eredeti fix tengelycsonkot lefűrészeltem, azután kifúrtam a tengely helyét is, majd állítható dörzsárral elkészítettem a végső méretét. Ide egy új excenteres tengelyt esztergáltam. A kereket tartó csapba M4-es menetet fúrtam.

Kép Kép Kép

A két oldali tengelycsonkokat egy M4-es menetes szárral kötöttem össze. Középen egy fogaskerék, amit egy hernyócsavarral lehet fordítani, (mint egy csigahajtás), így az excenterek forgatásával állítható a feszesség. A csigahajtás önzáró, így nem lazul be, és a motortakaró páncél felhajtása után könnyedén elvégezhető a korrekció egy csavarhúzóval. Mivel a két oldal egyszerre mozdul, szükség szerint ellenanyákkal eltérő pozícióba is állítható a két csonk. A páncéltestben a tengely illesztve van, a tengelyirányú elmozdulást egy M8x1-es anya korlátozza, ami kis körmöskulcs segítségével lehet meghúzni.
"Bármit működésbe lehet hozni, ha elég sokáig babrálod" (Wyszkowszki II.)
yazoo
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 878

HozzászólásSzerző: Dudurbun » hétf. jan. 13, 2014 10:13 am

Nagyon profi! :bravo
VsPro Abrams, VsPro Leo 2 A5, VsPro Tiger I, Marui Abrams, HL Abrams és egy fantazy DT-I.
Dudurbun
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 552

HozzászólásSzerző: vili » hétf. jan. 13, 2014 4:38 pm

Szia!

Továbbra is le vagyok nyűgözve!

Gratulálok!

Üdv
vili
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 2988

HozzászólásSzerző: Hessler » szomb. márc. 15, 2014 8:38 am

nagyon precíz grat.
Üdv. Hessler
40.715 Mhz.
Hessler
globális moderátor
globális moderátor

Válaszok: 2816

HozzászólásSzerző: yazoo » vas. jan. 12, 2020 7:38 pm

Úgy alakult, hogy - főleg a fiam unszolására - eme legelső Tigrisemet levettem a polcról. :D
Egy kis ráncfelvarrás mellett döntöttünk, mivel szegény eléggé a háttérbe szorult az évek alatt. Elsősorban a kristályos távirányító és az RX-18 miatt, de a közben megszerzett tapasztalatok alapján sok mindent már más szemmel látok. :)
Mivel más építésben már benne vagyok, erre csak néha jut egy kis idő. A külsőhöz különösebben nem is akarok nyúlni, belsőleg viszont egy alaposabb felújítás lesz.
A test felső részének rögzítésénél itt még a régi HL-féle csavarozásos technika működött. Elsőként ezt szüntettem meg, és a gyors, praktikus szétszedést tartottam szem előtt. A toronynál is ezzel kezdtem, majd az egész toronybelsőt teljesen kicseréltem. Itt előtte működő airsofttal, infrával kombinált löveghátrasiklást építettem, most már ez elég bonyolultnak, ráadásul kezdetlegesnek tűnt.
Egy egyszerű hátrasiklást szerettem volna készíteni, mégpedig oly módon, hogy ne függjek szervótól, vezérlőtől, elektronikától, tehát saját technika legyen benne. Egy ideje fejlesztgetem már.
Első körben ezt léptem meg az alábbi eredménnyel:

yazoo
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: mamut » hétf. jan. 13, 2020 1:58 pm

yazoo írta:
Kép

Zseniális drót-gyanta kompozit technológia!
Hasonló esetben gyurmából szoktam "gátat" építeni a gyantának, és akkor kevesebbet kell csiszolni. Továbbá sütőpapírt használok alapnak, ami könnyen eltávolítható a gyantáról.
mamut
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 344

HozzászólásSzerző: yazoo » szomb. feb. 15, 2020 8:04 am

Pár kép a torony belsőjének szerkezeteiről: a hátrasikló mechanika és a lövegemelés alkatrészei.
Mindkét mozgatást mini hajtóműves motorokkal oldottam meg, így nem kellett szervó és hozzá elektronika.
Bár sok alkatrésznek látszik, azért nem bonyolult a szerkezet.

Kép Kép Kép

A hátrasiklásnál egy fogaskerék-fogasléc páros végzi a főmozgást, de nem közvetlenül a csövet mozgatja. Egy előfeszített rugót old ki, ami hátralöki a csövet, majd lassan visszatolja. Ezt a T-34-nél már alkalmaztam, de itt, főleg a hosszú hátrasiklási hossz miatt teljesen másként kellett elkészítenem, de látványosabb is. A működéshez szükséges "elektronika" mindössze mikrokapcsolók és relék. A csőbe kerülő lövést imitáló LED-et egy harmadik miniatűr kapcsoló működteti.
A lövegemelésnél egy - a lövegemelés forgáspontjával azonos tengelyű - rövidke fogasíven keresztül hajtja meg az áttételes motor az egész lövegszerkezetet. Egy GT2-es fogasszíj darabkáját feszítettem fel az ívre, és a hozzá illeszkedő fogaskerék mozgatja. Végálláskapcsolókat is kapott.
A löveg forgáspontját áttettem a rendes helyére, a toronyba elöl került egy keret, ez egyben a tengely tartója, valamint a keletkező réseket is fedi. A lövegpajzs hátuljára építettem az új elemeket. (Ez még az a korábbi kiadású modell volt, ahol a lövegcső rövidebbre sikeredett, és a becsúszott állapotot mutatta, persze ezt már régen kijavítottam egy esztergált toldattal)
A toronyforgató fogaskoszorú közepébe egy tárcsát nyomtattam, ami az áramszedőt tartja.

Kép Kép
yazoo
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: TANK-R » hétf. feb. 17, 2020 11:42 am

Üdv Kolléga!...hát az a 3D nyomtatás :o Gyönyörű kompakt egységek :jo Gratulálok!
Baráti üdvözlettel: Csaba :smoke
Üdv.TANK-R
"amcsi ócskavasak"
M 41 Bulldog(majdnem kész)
M 47 Patton "A halál 50 órája Tigrise"(épülőben)
TANK-R
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 981

HozzászólásSzerző: vili » kedd feb. 18, 2020 7:37 am

Hali!

Félelmetes!

Gratulálok!
vili
fórum veterán
fórum veterán