Lipi tigrise

Külső és belső átalakítások ...

Moderátor: vastalicska

Lipi tigrise

HozzászólásSzerző: Lipi » pén. márc. 09, 2018 5:37 pm

Kedves fórumtársak!
A veteránoknak sok újat nem tudok ezzel a tigrissel mondani, ezért sokkal inkább azok kedvéért rakom fel, akik most vágnak bele ebbe a szép hobbiba. Hogy tanulságul vagy elrettentésképp.....ki-ki döntse el maga. :D
Szóval a legelső tank: belelkesedtem mint Benőke ha tejbegrízt lát, és vakon neki ugrottam a dolognak. ide nekem az oroszlánt is!!! Azaz Tigrist.... Anyagi lehetőségeim szerint döntve, megvettem ezt a Heng Long tigris 1-est. Azóta is bánom, mint a kutya amelyik kilencet kölykedzett. Az első terepezés után, jelentkezett a tigris átok, a lánctalp ledobálás. (Egyébként ez ügyben nyomozva találtam rá a fórumra, amit azóta sem bánok. :) Minden rosszban lehet jó is.) Rengeteg segítséget kaptam tőletek, mind tanácsokat, tippeket, mind alkatrészeket. Ezúton is köszönöm mindenkinek még egyszer!
Az alapokat átalakítva, most itt tartok vele. Merevítést raktam bele, láncfeszítőt (created by Leo mester), kicseréltem a kihajtást egy spiáteres fémre (köszi Talicska!), fém feszítő és meghajtó kerekeket kapott, illetve a tengely és a meghajtó kerék imbolygását akadályozandó, fém perselyek kerültek a tengely nyílásokra. Munkaórában biztos, hogy többet foglalkoztam vele mint a másik két tankommal együttvéve..... Most eljutottam oda, hogy a szőnyeget, betont, flasztert már bírja, de terepen nem szívesen próbálnám, mert van egy olyan érzésem, hogy ez még mindig inkább csak vitrin tank. :o
Mivel nem lett kimondottan a szíves csücske, ezért eddig csak minimálisan foglalkoztam a külsővel. Pl. meghagytam a gyári szürkét is, inkább csak a kiegészítésekkel játszottam. Elvileg az LSAH harmadik századának a parancsnoki tankját igyekeztem megcsinálni. Illetve mivel ez a legelső tankom, ezért egyrészt nem is mertem nagyon hozzápiszkálni, másrészt meg amolyan próba terepnek is használom egy kicsit. Pl. ebben alakítottam át elsőnek a hangszórót, egy saját gyártású fadobozban elhelyezve a Talicska mester által adottat, kiegészítve egy laptop hangszóróval is. Illetve ezen csináltam meg elsőnek a házi átalakítású füstölőt. A közeli jövőben tervezve van egy komplett átfestés. Jelenleg így áll a tank:
Kép A képet az RcPilot.hu tárolja.
Itt látszik a merevítés illetve a kicserélt hangszóró.
A fém kihajtás, illetve a perselyek átmenő rögzítő csavarja.
A Leo féle láncfeszítő.
Az átalakított füstölő illetve a kiegészítő hangszóró. A füstölőben gyakorlatilag ki iktattam a teljes dugattyús részt. A motor tengelyére egy alumínium lemezből kivágott kis ventilátor lapátot ragasztottam fémragasztóval, majd ennek a levegőjét egy mosógép gégecsövével vittem el a kazánhoz. Ragasztó pisztollyal bőven meglocsolva tömítettem a réseket, lyukakat.
Szóval egyelőre itt tartok vele. Az átfestés, átmatricázás után majd még rakok fel képeket. Mivel ez soha nem lesz igazi játszós tank, csatarendszert, ilyesmit nem tervezek bele. Inkább csak megmarad szépelegni, játszani pedig majd beszerzek egyszer egy Tamiyát. :-D
"Az én osztagomnál a veszteség mindig nagyon magas......A győzelmet olcsón nem adják!" (A halál 50 órája)

HL Pzkpfw VI Tiger
HL KV 1 (Kliment Vorosilov)
HL-Torro T 34/85
WPL Gaz 66 1:16
Lipi
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 164

Re: Lipi tigrise

HozzászólásSzerző: Petya Panther » pén. márc. 09, 2018 6:06 pm

Szia,

szerintem Leo láncfeszítőjét azért letesztelhetnéd terepen, kíváncsi lennék az eredményre nagyon :)
A füstölő klassz!
Petya Panther
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 839

HozzászólásSzerző: Volltreffer88 » pén. márc. 09, 2018 8:42 pm

Hogy tanulságul vagy elrettentésképp.....ki-ki döntse el maga. :D
Szóval a legelső tank: belelkesedtem mint Benőke ha tejbegrízt lát, és vakon neki ugrottam a dolognak. ide nekem az oroszlánt is!!! Azaz Tigrist.... Anyagi lehetőségeim szerint döntve, megvettem ezt a Heng Long tigris 1-est. Azóta is bánom, mint a kutya amelyik kilencet kölykedzett. Az első terepezés után, jelentkezett a tigris átok, a lánctalp ledobálás. (Egyébként ez ügyben nyomozva találtam rá a fórumra, amit azóta sem bánok. :) Minden rosszban lehet jó is.) Rengeteg segítséget kaptam tőletek, mind tanácsokat, tippeket, mind alkatrészeket. Ezúton is köszönöm mindenkinek még egyszer!

Szia Lipi!

:D Szuper az élménybeszámolód, öröm olvasni, tetszett!
Kitartás és lesz még sok tanköröm!!!
:bravo
Üdv,
Volltreffer88
~~~¸___==_˛
..._:[|*˛(o)¸¨|]:_..˛
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
Taigen Tiger I / PzKpfw. VI Ausf.E
HL Bergepanther (by Berge)
Torro KV-2 "Kursk" #615 (by DénesAti)
Taigen T-34/76 "Mikiegér" (by Ákos)
Tamiya JS-2 (WiP)
Volltreffer88
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 179

HozzászólásSzerző: vastalicska » pén. márc. 09, 2018 9:02 pm

Szia !
Ügyes megoldások.Kaptál újból egy pár óra játéklehetőséget :-) Bocs
Az erősebb hajtóművel és a profi láncfeszítéssel már a terepen a játék hevében fogod a hibát elkövetni. :smile:
Tiger I. 234 Tamiya
T 34/85 железная тачка
M 41 Taigen
KV-2

Tisztelettel Vastalicska !
vastalicska
moderátor
moderátor

Válaszok: 640

HozzászólásSzerző: Lipi » szomb. márc. 10, 2018 6:35 am

Köszi srácok. :)
Remélem egyszer majd egy igazi játszós tigrissel is jelentkezhetek itt. :D
"Az én osztagomnál a veszteség mindig nagyon magas......A győzelmet olcsón nem adják!" (A halál 50 órája)

HL Pzkpfw VI Tiger
HL-Torro T 34/85
Lipi
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Enemy » szomb. márc. 10, 2018 10:23 am

Ez aTigris úgy néz ki mint az én első Tigrisem :D
Az enyémet zombi tigrisnek kereszteltük el ,a tiéd inkább MAD MAX tigris :D ezekkel a nagy emblémákkal.

Sok fotó és festésminta a lecke! :mosoly ,hogy egy igazi LSSAH Tiger legyen a gyöngyszemedből. láncban is erősíteni kell a gépet ,mert ha már van feszítő és jó kihajtás akkor tépi a gyári láncot.

Jó lesz ez ,csak türelem!

Üdv
------------------------------
Enemy
Jagdtiger (#201) s.Pz.Jäg.Abt.512
Königstiger (#333 )LAH s.Pz.Abt.101
Tiger I (#1313 )LSSAH
Tiger I (késői) (# 2) s.Pz.Abt.102
Panther(# 334 ) 12.SS pz rgt. HJ
Enemy
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1212

HozzászólásSzerző: Lipi » szomb. márc. 10, 2018 11:06 am

Enemy írta:Ez aTigris úgy néz ki mint az én első Tigrisem :D
Az enyémet zombi tigrisnek kereszteltük el ,a tiéd inkább MAD MAX tigris :D ezekkel a nagy emblémákkal.

Sok fotó és festésminta a lecke! :mosoly ,hogy egy igazi LSSAH Tiger legyen a gyöngyszemedből. láncban is erősíteni kell a gépet ,mert ha már van feszítő és jó kihajtás akkor tépi a gyári láncot.

Jó lesz ez ,csak türelem!

Üdv

Igenis Enemy tanár úr! Én készültem.....csak ez a fránya cicus megette a leckét. :D
Legközelebb kész lesz a lecke is. :D Köszi a biztatást. Bár a krtikádat inkább dícséretnek veszem.....ugyanis imádom a Mad Max-et. :D

HL Pzkpfw VI Tiger
HL-Torro T 34/85
Lipi
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: navycolt » szomb. márc. 10, 2018 11:16 am

A zászlón olvasható felirat apró javításra szorul. A hadosztály nevének rövidítése LSSAH, nem LSAH. :o

LAH-ként is rövidítették, de így tudtommal nem.
"Frászt!"
(McAuliffe tábornok, Bastogne, 1944. XII. 22.)

Ta
miya: Pershing, TigerB, ShermanE8, PzIV, PantherG, Leopard 2a6, TigerE, JS-2, Jagdpanther, KV-1, KV-2, JagdPZIV, Sherman M51
Hooben: T-55A
Taigen: T-34/85
navycolt
moderátor
moderátor

Válaszok: 1209

HozzászólásSzerző: Enemy » szomb. márc. 10, 2018 11:52 am

Egy Tigrist soha nem kritizálnék :D örülök ,hogy ismét épül egy ,az enyém is ilyen volt (ennemy Tigrise itt a fórumon)

A Peiper könyvben olvastam,hogy 1943 ban volt a váltás LSSAH-ból( Leibstandarte SS Adolf Hitler) kivették az SS-t és LAH (Leibstandarte Adolf Hitler)maradt a hivatalos rövidítés.
------------------------------
Enemy
Jagdtiger (#201) s.Pz.Jäg.Abt.512
Königstiger (#333 )LAH s.Pz.Abt.101
Tiger I (#1313 )LSSAH
Tiger I (késői) (# 2) s.Pz.Abt.102
Panther(# 334 ) 12.SS pz rgt. HJ
Enemy
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1212

HozzászólásSzerző: Lipi » szomb. márc. 10, 2018 3:40 pm

Köszi! :)
Amikor csináltam a zászlót, rákerestem erre. Képeket konkrétan (erről a hadosztályról, illetve a zászlóról) nem találtam, de rövidítéssel láttam LSAH-t, LSSAH-t, illetve LAH-t is. Na így lett ilyen. De majd festés után csinálok egy újat. És a hatalmas jelzést is kicsinyítem.....nehogy Max üljön bele véletlenül. :D

HL Pzkpfw VI Tiger
HL-Torro T 34/85
Lipi
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Vissza: Átalakítások